از من بپرس

سلام دوست عزیز
در صورت داشتن سرویس فعال برای دریافت پشتیبانی آنلاین ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید.
اگر می خواهید نحوه ی شرکت در رویداد یا برگزاری رویداد را بدانید از  صفحات راهنما استفاده کنید.
همچنین می توانید پاسخ سوالات خود در زمینه خرید را از مرکز تماس ما به شماره 02157605500 دریافت نمایید.

مکانیزه شدن فرآیندهای تمدید و فروش و تغییرات تعرفه‌ها
مکانیزه شدن فرآیندهای تمدید و فروش و تغییرات تعرفه‌ها

نویسنده: سردبیر سایت

دوشنبه | 31 مرداد 1401

مکانیزه شدن فرآیندهای تمدید و فروش و تغییرات تعرفه‌ها

مکانیزه شدن فرایند تمدید و تغییرات تعرفه ها

مکانیزه شدن فرآیندهای تمدید و فروش و تغییرات تعرفه‌ها


نیمه دوم سال ۹۷ را با اتفاقات تلخ و شیرین مختلفی آغاز نموده‌ایم و یقین داریم که با همراهی شما می‌توانیم به چشم‌انداز همیشگی‌مان که ارایه سرویس بومی باکیفیت جهانی و شرایط مطلوب است دست پیدا کنیم. انتشار نسخه ۱۰ اسکای‌روم اولین اتفاق خوبی است که نیمه دوم سال ۹۷ را با آن شروع نموده‌ایم.

تا به امروز مواردی همچون تمدید سرویس‌ها، ارتقا و خرید شارژ اضافه پس از هماهنگی با واحد فروش به‌صورت دستی توسط واحد مالی صورت می‌پذیرفت که موجب طولانی شدن فرآیند ثبت سفارش و بروزرسانی سرویس‌ها گردیده بود. ازاین‌رو همزمان با انتشار نگارش ۱۰ اسکای‌روم، پنل مدیریت نیز به‌روزرسانی شد که در آن امکان تمدید، ارتقا، شارژ و خرید بسته‌های جانبی بصورت مکانیزه برای شما فراهم‌شده است. ازاین‌پس کافی است به بخش سرویس‌ها در پنل مدیریت خود مراجعه کنید و تغییرات موردنظر خود را به‌صورت آنلاین اعمال نمایید. برای آگاهی از شرایط تمدید و ارتقای سرویس‌ها به راهنمای ضوابط فروش مراجعه فرمایید.
مکانیزه شدن فرایندتمدید و فروش

یادآوری تمدید سرویس

با توجه به اینکه فرآیند تمدید سرویس‌ها مکانیزه شده است و تاخیر در تمدید سرویس منجر به غیرفعال شدن آن و از بین رفتن شارژ باقیمانده می‌گردد، ازاین‌پس پیش از پایان اعتبار زمانی سرویس، ایمیلی جهت یادآوری و اطلاع‌رسانی برای شما ارسال می‌شود تا سرویس خود را در زمان مناسب تمدید نمایید. در آینده اطلاع‌رسانی از طریق پیامک و پیام داخلی نیز فراهم خواهد شد. پیش از این کلیه ایمیل‌ها و پیامک‌ها به‌صورت دستی برای شما ارسال می‌گردید.

سرویس رزرو

یکی از امکانات مفید در به‌روزرسانی جدید امکان تهیه سرویس رزرو است. شما می‌توانید پیش از اینکه اعتبار زمانی سرویس فعلی به پایان برسد، سرویس دیگری را به‌عنوان رزرو خریداری نمایید. این سرویس پس از اتمام اعتبار زمانی سرویس فعلی به‌صورت خودکار فعال می‌گردد. با این قابلیت دیگر نگران اتمام اعتبار سرویس خود و غیرفعال شدن آن نخواهید بود.

سرویس رزرو

وب‌سرویس رایگان

از مزایای سرویس‌های اسکای‌روم امکان یکپارچه شدن آن با سایر وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌ها از طریق وب‌سرویس است. پیش‌ازاین هزینه بهره‌برداری از وب‌سرویس ماهیانه ۵۰.۰۰۰ تومان بود که ازاین‌پس به‌صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. برای فعال‌سازی وب‌سرویس کافی است درخواست خود را با همکاران واحد پشتیبانی در میان بگذارید.

رفع وابستگی به نسخه مستقل

یکی دیگر از ملزومات بهره‌برداری از وب‌سرویس، راه‌اندازی نسخه مستقل باهدف تفکیک بانک اطلاعاتی شما از سرویس‌های اشتراکی بود. نسخه‌های مستقل مستلزم خرید ۶ ماهه سرویس همراه با دامنه اختصاصی بودند که حداقل ۱ میلیون تومان هزینه سفارش اولیه را به همراه داشتند. ازاین‌پس وب‌سرویس روی تمامی سرویس‌های اشتراکی ارایه می‌گردد و نیازی به سفارش نسخه مستقل نیست.

حذف بسته مدیریتی

از محدودیت‌های سرویس‌های اشتراکی، محدودیت در ایجاد حساب‌های کاربری و اتاق‌ها بود که در حالت پیش‌فرض می‌توانستید حداکثر ۳۰ حساب کاربری و ۵ اتاق در پنل مدیریت خود ایجاد کنید. با تهیه بسته مدیریتی که تعرفه آن ماهیانه ۲۰.۰۰۰ تومان بود این ظرفیت به ۲۰۰ حساب کاربری و ۳۰ اتاق افزایش داده می‌شد. ازاین‌پس بدون نیاز به پرداخت هزینه، می‌توانید تا ۵۰۰ حساب کاربری و ۵۰ اتاق ایجاد نمایید.

تعریف اتاق و کاربر با تعداد بالاتر

تغییر ساختار پلن‌ها

برای مکانیزه شدن تمدید و ارتقای سرویس‌ها، ناگزیر به تغییر ساختار پلن‌ها شدیم. پیش‌ازاین از طریق جدولی که هزینه سرویس را محاسبه می‌کرد، شرایط دلخواه خود را انتخاب می‌نمودید و پس‌ازآن سرویس موردنظر خریداری می‌شد. این موضوع منجر به تنوع بیش‌ازحد پلن‌ها و پیچیده شدن سیستم تمدید و ارتقای سرویس‌ها شده بود به‌طوری‌که مکانیزه شدن آن‌ها امکان‌پذیر نبود. از این رو همزمان با انتشار نسخه جدید پنل مدیریت، جدول تعرفه‌ها حذف و ساختار فروش نیز به پلن‌های ثابت و متنوعی تبدیل گردید. اگرچه این موضوع انتخاب‌های شما را محدودتر می‌کند ولی مکانیزه شدن فرآیندهای تمدید و فروش جهت بهبود سرویس‌دهی بسیار مفید است.

تغییر ساختار پلن ها

اعتبار زمانی به‌جای تخفیف ریالی

یکی دیگر از تغییرات جدید در ساختار فروش سرویس‌ها، تخفیف در خریدهای بلند‌مدت است. ازاین‌پس به‌جای تخفیف‌های ریالی، برای خریدهای بلندمدت اعتبار زمانی بیشتری دریافت خواهید کرد. البته اعتبار زمانی هدیه‌ها از نظر ارزش ریالی، معادل همان تخفیف‌های پیشین است ولی برخی مسایل مانند قوانین مالیاتی در اعمال تخفیف‌ها موجب این تغییر رویه شد.

اعتبار زمانی به جای تخفیف ریالی

افزایش تعرفه ها

تعرفه سرویس‌های اسکای‌روم از سال ۹۵ تاکنون هیچ‌گونه افزایشی نداشته است. با‌وجود‌اینکه در طی این ۲ سال هزینه‌های زیرساخت و منابع انسانی افزایش قابل توجهی داشت ما تلاش کردیم تا قیمت‌ها را ثابت نگه داریم. بااین‌حال پس از گذشت ۲ سال و برای حفظ کیفیت سرویس‌ها و تأمین هزینه‌های جاری، ناچار به افزایش ۳۰ درصدی تعرفه خدمات اسکای‌روم شدیم. تعرفه‌های جدید در پلن‌ها به صورت خط خورده نمایش داده‌شده‌اند و از اول آبان ماه ۹۷ فعال خواهند شد. بنابراین توصیه می‌کنیم درصورتی‌که از کارایی و عملکرد سرویس اسکای‌روم اطمینان حاصل کرده‌اید، در فرصت باقیمانده تمدیدهای خود را به‌صورت بلند مدت انجام دهید. از اینکه نتوانستیم در شرایط اقتصادی جدید با تعرفه‌های قبلی در خدمت شما باشیم بسیار متأسفیم.

افزایش تعرفه ها

امیدواریم این تصمیمات شرایطی را فراهم نماید تا بتوانیم با افزایش سطح کیفی خدمات، بیش‌ازپیش رضایت شما را فراهم نماییم. تمامی تغییرات ذکرشده با در نظر گرفتن اولویت‌های شما و شرایط اسکای‌روم برنامه‌ریزی شده‌اند. بنابراین خواهشمندیم همچون گذشته با نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود ما را در بهبود این شرایط یاری کنید.

تغییرات تعرفه ها
سرویس رزرو
مکانیزه شدن فرایند تمدید